Giganta część trzecia + przerywnik

Dziś nastał, w końcu, tak długo oczekiwany dzień. Dzień rozpoczęcia kolejnej (czwartej) strony mojego giganta. Strona trzecia w większości jest już zrobiona, zostało kilka krzyżyków w dolnej części i trochę więcej niż kilka w górnej, ale te już uzupełnię robiąc kolejną stronę. Udało mi się za to wypełnić w 100% lewy dolny róg. Prace nad tą stroną zajęły mi (sprawdza datę dodania poprzedniego postu) trzy i pół miesiąca. Długo, za długo :) A tak się prezentuje dziś moja praca:


Obrazek jest coraz piękniejszy, z każdym zakończonym fragmentem zachwycam się nim bardziej :) Boję się, że po skończeniu wcale nie będę chciała go oddać :D a jest to prezent dla przyszłej teściowej.
Poniżej przedstawiam kilka zdjęć z postępów pracy:


Wyszywanie szło dość sprawnie, jedynie brak czasu powodował, że nie za bardzo mogłam sobie pozwolić na dzierganie. Nieraz się zdarzyło, że przez dwa tygodnie nie zrobiłam ani jednego krzyżyka. Wytarczyło mi jednak czasu na zrobienie jednego przerywnika :D


Moja pierwsza gorjuss ;) dziergałam ją dość długo, bo była to dla mnie taka odskocznia od giganta, no ale kiedy on sam stał się dla mnie przerywnikiem w pracy, to na kolejne już brakowało czasu :) Niezbyt jestem zadowolona z doboru kolorów na króliczku, ale chciałam koniecznie zużyć jak najwięcej ariadny, która mi zalega. 
Tutaj widać też różnicę w kryciu różnych nici. Zarówno gorjuss jak i pejzaż wyszywałam na tej samej kanwie 16 ct, dwoma nitkami. Na zdjęciu może nie widać tego aż tak wyraźnie, ale na żywo przy ciemnych kolorach ariadny jest znacznie większy prześwit. Dodam jeszcze, że gorjuss jest już po praniu, przed praniem dziury były jeszcze większe.A tutaj zbliżenie na fragment pejzażu wyszyty chińską muliną:


Pochwaliłam się, więc lecę wyszywać dalej, póki mi zapału nie braknie ;) 
Komentarze

 1. Postęp godny podziwu :) Już 3/4 pracy za tobą. Reszta pójdzie migiem :)
  Urocza panienka. Będziesz wyszywać kolejne?
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hihi, to jeszcze nie jest 3/4 niestety, kanwa jest złożona na pół, zostało mi jeszcze 5 stron wzoru ;) co do gorjuss, to tak, planuję kolejne, ale póki co mam jeszcze jeden przerywnik zaczęty i drugi do kompletu w planie ;)

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Notes szyty tradycyjną metodą

Workoplecak z króliczymi uszami

Black cat on the Window + seria kotów od M.T. Saint - Aubin