Nowości w mojej fabryce ;)

Zgodnie z tym co pisałam w poprzednim poście, w okolicach świąt Bożego Narodzenia rozpoczęłam pracę nad kolejnym obrazkiem. Był to pejzaż o nazwie "Peaceful lake house", wzór bodajże od Dimmension, przerobiony na Ariadnę. Wyszywałam na tej samej kanwie co wiewiórkę, czyli 18ct w kolorze kremowym o rozmiarach ok 30 x 40 cm. Wyszywać skończyłam w połowie lutego, więc całość zajęła mi niecałe 2 miesiące. Było by szybciej, gdyby nie praca ;)

Poniżej krótka relacja z postępów pracy:
 
Krzyżyków przybywało dość systematycznie, a część obrazka wyszywałam półkrzyżykami, co jeszcze bardziej przyspieszyło pracę.

Jak już doszłam do połowy, poszło już ekspresowo, lewą stronę wyszyłam w 2 tygodnie, z czego jeden spędziłam na zwolnieniu lekarskim. Poniżej skończone krzyżyki bez konturów i efekt końcowy z backstitchami i supełkami.Jeszcze kilka zbliżeń na szczegóły:


Przy okazji szczegółów, przypomniałam sobie, że nie pokazałam zbliżeń na wiewiórkę ;)

Pod koniec stycznia postanowiłam wyszyć większy obrazek, na urodziny dla teściowej. Koszty wyszły mi dość spore, więc postanowiłam zaryzykować i wypróbować mulinę z Aliexpress. Zamówiłam, doczekałam się i jestem zadowolona. Nie mam porównania z oryginalną DMC, ponoć odcienie odrobinę się różnią, ale nie przejmowałam się tym, bo rzadko wyszywam według oryginalnej numeracji. Jakościowo jest super, dość gruba (w porównaniu z Ariadną), gładka, z ładnym połyskiem. Za paczkę 150szt. zapłaciłam ok 70zł.


Przezornie wypróbowałam ją najpierw na mikrusie, z którego zrobię zakładkę:


Zaraz potem rozpoczęłam pracę nad projektem dla teściowej. Obraz będzie duży, bo ok 320 x 210 krzyżyków, więc pewnie będę pokazywać postępy w osobnych postach, żeby nie robić aż takich dużych odstępów czasowych.

W międzyczasie odwiedziłam w końcu pasmanterię i kupiłam filc dekoracyjny do wykończenia moich starych robótek. Jak dotąd wykorzystałam tylko jedną na igielnik.Uff, bałam się, że ten post nie będzie miał końca :) Sporo tego było i zastanawiam się, czy o czymś nie zapomniałam... najwyżej napiszę jeszcze jeden :D
Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Notes szyty tradycyjną metodą

Workoplecak z króliczymi uszami

Black cat on the Window + seria kotów od M.T. Saint - Aubin