Notes szyty tradycyjną metodą

Od dłuższego czasu poszukiwałam optymalnego sposobu tworzenia notesów i zeszytów (w sklepach są one bardzo drogie i nie zawsze są takie wzory jak bym chciała). Próbowałam klejenia, bindowania, szycia itp.  W trakcie poszukiwania natrafiłam na tutoriale dotyczące tradycyjnego bindowania książek i zeszytów. Metoda jest bardzo prosta, nie wymaga właściwie żadnych specjalistycznych narzędzi (jak w przypadku tradycyjnego bindowania) i efekt jest rzeczywiście bardzo dobry.

W niedługim czasie postaram się zrobić filmik instruktażowy, jak taki zeszyt wykonać, póki co wstawiam zdjęcia mojego pierwszego notesu.

Notes jest formatu A5. Okładka wykonana jest z niezbyt grubej tektury, oklejonej materiałem. Dla urozmaicenia całości dodałam sznurek, który można zawiązać na kilka sposobów.
W środku okładkę wykleiłam granatowym papierem. Niestety klej, którego użyłam, średnio się nadawał do tego celu, ponieważ pomimo wszelkich starań pozostawił grudki.


Kartki... to po prostu zwykły papier ksero, złożony na pół.


Okładka i kartki są zszyte zwykłym kordonkiem, można tutaj użyć różnych materiałów (sznurka woskowanego, lnianego, grubszych nici, wstążki itp.). Takie szycie powoduje, że kartki po otwarciu zeszytu leżą płasko, a nie tak jak w tradycyjnych zeszytach.


Oczywiście zamiast papieru ksero również można użyć innego. Można wykorzystać cienką tekturę, blok techniczny, kolorowy, co tylko chcecie.


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Workoplecak z króliczymi uszami

Black cat on the Window + seria kotów od M.T. Saint - Aubin